Zaznacz stronę

top

 

1

 

Multiskan SKY firmy Thermo Scientific to spektrofotometr UV/VIS zaprojektowany z myślą o łatwym i wygodnym zastosowaniu w szerokim spektrum aplikacji fotometrycznych, szczególnie do analiz kwasów nukleinowych i białek. Możliwość szybkiej zmiany programu i parametrów pracy dla każdego użytkownika sprawia, że Multiskan SKY idealnie sprawdza się w przypadku laboratoriów wykonujących dużą ilość różnorodnych badań, w tym także testów spektralnych i analiz kinetycznych.

Wysoka wydajność i jakość uzyskanych wyników!

Układ optyczny w spektrofotometrze Multiskan Sky zapewnia stabilną wysoką wydajność i jakość prowadzonych pomiarów. Konstrukcja oparta jest o układ dwóch wiązek optycznych z wewnętrznym kanałem odniesienia i rozbudowanym systemem automatycznej diagnostyki. Zastosowanie systemu monochromatorowego umożliwia nieograniczone zmiany analiz i pomiar sygnałów fotometrycznych w zakresie od 200 do 1000nm. Skanowanie w pełnym spektrum można przeprowadzić zaledwie w 10 sekund!

 

2Prostota obsługi!

Panel sterowania wyposażony w dotykowy wyświetlacz oraz przystępny interfejs użytkownika pozwala na szybkie zmiany rodzajów prowadzonych testów. Dodatkowo urządzenie wyposażone jest w fabrycznie zaprogramowane podstawowe protokoły do analizy stężeń kwasów nukleinowych i białek, zarówno w przypadku stosowania płytek, kuwet lub specjalnej płytki do analiz mikro-objętości. W obu przypadkach wyniki pomiaru stężeń i czystości prób są automatycznie przeliczane i prezentowane graficznie. W przypadku protokołów białkowych istnieje możliwość wyboru z czterech zaprogramowanych rodzajów białek oraz dodania własnego.

W przypadku wszystkich analiz wyniki prezentowane są zarówno w postaci wykresów jak i obrazu płytki z użyciem „mapy ciepła”. Kolory stosowane w graficznej prezentacji wyników odzwierciedlają rzeczywiste kolory na płytce co ułatwia i przyspiesza analizę otrzymanych danych.

 

Bezpieczne gromadzenie i analiza danych!

Spektrofotometr Multiskan Sky oferuje również szerokie możliwości magazynowania i 3przenoszenia danych przeprowadzonych pomiarów.Wyniki w sposób ręczny lub automatyczny mogą zapisywane na zewnętrzną pamięć USB lub przy pomocy połączenia sieciowego zapisane na zabezpieczonym dysku w chmurze Thermo Fisher Conect. Dysk wirtualny nie tylko zapewnia bezpieczne przechowywanie ale również umożliwia łatwy dostęp i udostępnienie danych innym współpracownikom. Wyniki zapisywane są w postaci plików Excell.

Dodatkowo, dostarczane wraz z urządzeniem oprogramowanie SkanIt oferuje szeroki wybór wbudowanych obliczeń do analiz uzyskanych wyników. Każdy z użytkowników może zainstalować oprogramowanie na swoim komputerze i prowadzić analizy danych lub projektować nowy eksperyment w czasie kiedy spektrofotometr jest zajęty.

    

Sprawdź mnie!

Pełen opis i dane techniczne znajdziecie Państwo w załączonej broszurze . Jeśli chcecie Państwo sprawdzić możliwości jakie oferuje Multiskan SKY w swoim laboratorium, prosimy o kontakt mailowy: argentalab@argenta.com.pl lub telefoniczny 506 145 872